Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 17.11.2013r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 17.11.2013r.

1. W ubiegłą niedzielę przed kościołem na rzecz prześladowanych chrześcijan w Nigerii zebraliśmy 220 zł i 59 gr. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na dalsze prace przy naszym kościele. Jak już wspominałem, obecnie remontujemy zakrystię, ze względu na to, iż odpadła część tynku z mocno popękanego sufitu. Serdecznie dziękuję za składane ofiary i każdą pomoc dla dobra naszej wspólnoty parafialnej.
3. Spotkanie dla rodziców ministrantów we wtorek po wieczornej Mszy św. Szczególnie zapraszam rodziców kandydatów na ministrantów.
4. Zbiórka ministrantów i kandydatów w czwartek o godz. 17.30.
5. 21 listopada 1998r. Arcybiskup Poznański ustanowił we wsi Wroniawy Ośrodek Duszpasterski pw. Miłosierdzia Bożego. W najbliższy czwartek mija 15 lat od tego wydarzenia. W związku z tym, serdecznie zapraszam Parafian na Mszę św. dziękczynną w najbliższy czwartek o godz. 18.30. Mszy przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Różański, były prefekt ASD w Poznaniu. Z tej racji nie będzie w czwartek spotkania dla rodziców dzieci z klas III. Niech wspólna modlitwa będzie okazją podziękowania Panu Bogu za naszą Wspólnotę, nasz kościół i wszystkich, którzy wspierali i budowali naszą świątynię.
6. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i piątek po Mszy św.
7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek - bł. Karoliny Kózkówny, we wtorek - bł. Salomei, w środę - św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek – Ofiarowanie NMP, w piątek – św. Cecylii.
8. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
9. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny w Kościele, a zarazem ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI Rok Wiary. Na jego zakończenie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę zatem o przyniesienie do kościoła świec, które zapalimy wyznając naszą wiarę.
10. W duchu solidarności w obliczu kataklizmu tajfunu Haiynan, jaki nawiedził naród filipiński, pragniemy, jako chrześcijanie udzielić wsparcia i pomocy. Caritas Polska już przekazała 50 tysięcy Euro na wodę pitną i doraźną pomoc żywnościową. W związku z tym za tydzień przed kościołem zbierać będziemy do puszek ofiary na ten cel. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny na numer 72052 z hasłem: POMAGAM.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Dorocie Szczepaniak, Irenie Waszkowiak.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” oraz „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.
13. Ministranci rozprowadzają ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2014, wydanego przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.

 

 

 

P r o b o s z c z

 

stat4u