Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXX Niedzielę Zwykłą – 27.10.2013r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXX Niedzielę Zwykłą – 27.10.2013r.

1.    W ubiegłą niedzielę na Papieskie Dzieła Misyjne zebraliśmy 132 zł i 50 gr.; na trwające prace przy kościele 2987 zł i 91 gr. Bóg zapłać za złożone ofiary! 2.    Modlitwa różańcowa w naszym kościele - od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 18.00. Dzieci zapraszam na różaniec we wtorek i czwartek o godz. 17.30.
3.    W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych – Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
4.    W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. w intencji wszystkich zmarłych Parafian będzie odprawiona na cmentarzu w Solcu Nowym o godz. 11.00. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza. Msza św. i procesja żałobna na cmentarzu w Kębłowie w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 13.00. Ofiary zbierane podczas Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza.
5.    W listopadowe dni, częściej niż kiedykolwiek w ciągu całego roku, pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlić się będziemy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. W związku z tym pod chórem zostały wyłożone kartki na wymienianki. Można je składać do koszyczka umieszczonego przy obrazie M.B. Częstochowskiej.  
6.    Z racji zbliżającego się I piątku miesiąca, Spowiedź św. w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek od godz. 14.00-15.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, dopiero w piątek 8 listopada od godz. 9.00.
7.    1 listopada od godz. 12.00 do 2 listopada godz. 24.00 we wszystkich kościołach i kaplicach ci, którzy prawnie z nich korzystają, mogą uzyskać odpust zupełny (który wolno ofiarować tylko w jednym z ww. terminów, tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą ww. kościół i zmówią w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga).
8.    Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie tam, choćby myślnej, modlitwy w intencji zmarłych.
9.    W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w naszym kościele o godz. 19.00.
10.    Pan Burmistrz zwraca się do mieszkańców Gminy Wolsztyn z prośbą o finansowe wsparcie budowy pomnika Powstańca Wielkopolskiego, który miałby stanąć na rynku wolsztyńskim, z racji przypadającej 5 stycznia 2014r. - 95 rocznicy wyzwolenia Wolsztyna przez powstańców. W związku z tym, w najbliższą sobotę i niedzielę po Mszach św. harcerze będą zbierali przed kościołem ofiary na ten cel.
11.    Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Donacie Szmańda, Annie Maksymowicz, Danieli Wolnik, Renacie Piskorskiej.
12.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” oraz „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest także nowy numer „Miłujcie się”.
13.    Ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2014, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.

 

INTENCJE MSZALNE 28.10-03.11.2013r.

WTOREK 29.10.
Godz. 18:30 W intencji w 40 rocznicę Ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie
CZWARTEK 31.10.
Godz. 18:30 W intencji śp. Marii, Czesława Walkowiaków; Heleny, Jana, Stanisława, Stanisławy, Józefa Strzeleckich
PIĄTEK 01.11. Uroczystość Wszystkich Świętych
Godz. 9:30 W intencji wszystkich uczestników Nabożeństw Różańcowych
SOBOTA 02.11. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
Godz. 19:00 W intencji śp. Leokadii, Antoniego, Gertrudy i Leonarda Wolników; Wandy i Józefa Mielcarków; Michała Szmańdy
NIEDZIELA 03.11.  XXXI Niedziela Zwykła
Godz. 9:30 W intencji

 

Wszelkie błędy bardzo proszę zgłaszać przed Mszą św. w zakrystii!

P r o b o s z c z

 

stat4u