OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXIX Niedzielę Zwykłą – 20.10.2013r.

1. W ubiegłą niedzielę na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 214 zł i 27 gr. Bóg zapłać za złożone ofiary!

2. Dzisiaj III Niedziela miesiąca, zatem składka przeznaczona jest na prace przy kościele (W najbliższym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie kanalizacji deszczowej od strony zakrystii).
3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem – „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Przed kościołem zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach.
4. Modlitwa różańcowa w naszym kościele - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 18.00.
Dzieci zapraszam na różaniec we wtorek i czwartek o godz. 17.30 w kościele.
5. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam na Różaniec św., Mszę św. i katechezę we wspomnienie bł. Jana Pawła II – we wtorek 22 października o godz. 18.00.
6. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie będzie możliwość ucałowania relikwii św. siostry Faustyny. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
7. W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – bł. Jakuba Strzemię, we wtorek – bł. Jana Pawła II.
8. Ks. Andrzej Kruś zaprasza na wspólne sprzątanie cmentarza w Kębłowie w najbliższą sobotę o godz. 10.00. Msza św. i procesja żałobna na cmentarzu w Kębłowie w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 13.00. W Solcu Nowym o godz. 11.00.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Eugenii Woźnej, Paulinie Szubert, Romanie Buła, Barbarze Przybyła.
10. Nowo wybranym – Sołtysowi i Radzie Sołeckiej gratuluję i życzę Bożego błogosławieństwa, ciągłego zapału i sił na pracę dla dobra całej wspólnoty naszej wioski.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest także nowy numer „Miłujcie się”.
12. Ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2014, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.
13. Nasza strona w Internecie – www.osrodekwroniawy.pl

INTENCJE MSZALNE 21.10-27.10.2013r.

WTOREK 22.10. bł. Jana Pawła II
Godz. 18:30 W intencji śp. Bolesława Czych; Henryka Matysika
CZWARTEK 24.10.
Godz. 18:30 W intencji śp. Heleny, Tomasza Rozynek; Marii, Jana Mania; zmarłych z rodzin Rozynków i Maniów oraz dusze w czyśćcu cierpiące
PIĄTEK 25.10.
Godz. 16:00 W intencji Marianny i Jana z okazji 50 rocznicy Ślubu, z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski i prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie  dla Jubilatów i najbliższych
Godz. 19:00 W intencji śp. Lucyny, Piotra; Heleny, Czesława Kaczmarków
SOBOTA 26.10.
Godz. 15.00 W intencji w 50 rocznicę Ślubu
Godz. 19:00 W intencji śp. Marty, Elżbiety, Władysława, Mieczysława, ks. prał. Adama Pawłowskich; Marianny i Stanisława Materna; Kazimierza Andrys i zmarłych z rodziny
NIEDZIELA 27.10.  XXX Niedziela Zwykła
Godz. 9:30 W intencji śp. Emilii, Stanisława Zbyrad; Wandy, Józefa Mielcarków oraz zmarłych z rodzin Zbyradów, Drożdżyńskich i Mielcarków

Wszelkie błędy bardzo proszę zgłaszać przed Mszą św. w zakrystii!

P r o b o s z c z