Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVII Niedzielę Zwykłą – 06.10.2013r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVII Niedzielę Zwykłą – 06.10.2013r.

1.    Dzisiaj gościmy w naszej parafii Misjonarzy Oblatów, którzy po Mszach św., rozprowadzają kalendarze misyjne na Nowy Rok 2014.

2.    Podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Św. zostaną poświęcone różańce.
3.    W duchu solidarności w obliczu kataklizmu wojny domowej, jaką przeżywa naród syryjski, pragniemy, jako chrześcijanie udzielić wsparcia i pomocy. Zgodnie z pragnieniem Ojca Świętego Franciszka i postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, w całej Polsce jest dzisiaj prowadzona zbiórka do puszek na poszkodowanych działaniami wojennymi w Syrii.
4.    Przez cały miesiąc październik zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 18.00.
Dzieci zapraszam na modlitwę różańcową przez cały październik w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.30 w kościele. W tym tygodniu wyjątkowo Różaniec dla dzieci tylko w czwartek o godz. 17.30.
5.    We wtorek biuro parafialne będzie nieczynne.
6.    W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie będzie możliwość ucałowania relikwii św. siostry Faustyny. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
7.    Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie Mencel, Jadwidze Wita, Katarzynie Szott-Przybyła, Marii Kuczyk, Przemysławowi Schönfeld.
8.    Dziękuję także ustępującej Radzie Sołeckiej za przyznanie 7 tys. zł. oraz panu Burmistrzowi Andrzejowi Rogozińskiemu za przyznanie 14 tys. na rzecz budowy parkingu przy kościele. Za otrzymane pieniądze pragniemy zakupić kostkę.
9.    Pan Burmistrz informuje nas, iż w związku ze złożoną rezygnacją przez Sołtysa i członków Rady Sołeckiej wsi Wroniawy, dnia 15 października 2013 r. o godz. 19.00 w Sali Wiejskiej we Wroniawach odbędzie się zebranie mieszkańców wsi Wroniawy – celem wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej.
10.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”.
11.    Ogłoszenia duszpasterskie oraz intencje mszalne można także oglądać w Internecie – www.osrodekwroniawy.pl

 

INTENCJE MSZALNE 07.10-13.10.2013r.

WTOREK 08.10.
Godz. 18:30 W intencji śp. Eugeniusza Maluśkiego (w r. śm.); Danuty Maluśkiej i zmarłych z rodziny
CZWARTEK 10.10.
Godz. 18:30 W intencji śp. Jadwigi i Bernarda Kudlińskich
PIĄTEK 11.10.
Godz. 19:00 W intencji z podziękowaniem Panu Bogu za odebrane łaski i prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę nad całą rodziną
SOBOTA 12.10.
Godz. 15.00 Ślub: Aleksandra i Łukasz
Godz. 19:00 W intencji Zofii i Zbigniewa z okazji 40 rocznicy Ślubu, z podziękowaniem Panu Bogu za odebrane łaski i prośbą o dalszą Bożą opiekę, potrzebne łaski i zdrowie dla całej rodziny
NIEDZIELA 13.10.  XXVIII Niedziela Zwykła
Godz. 9:30 W intencji śp. Jana, Marii, Franciszka Bednarczyków; Roberta Biniaka; Marianny Szwarc; Oliwii Magnisiak

 

Wszelkie błędy bardzo proszę zgłaszać przed Mszą św. w zakrystii!

P r o b o s z c z

 

stat4u