Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu ściany ołtarzowej w kościele. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

4. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020 odbędzie się w czwartek o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy uczniów, rodziców i nauczycieli.
5. W piątek o 18.45 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. Przypominam, że nie obowiązuje już limit uczestników zgromadzeń liturgicznych w kościele (obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu).
7. Dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dotyczy tylko osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji i tych, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem.
8. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
9. Przypominam, że Ks. Arcybiskup przedłużył czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
10. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
11. Msze św. są transmitowane na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Wojciech Walkowiak z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Wioleta Buśko z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
13. W gablocie parafialnej znajduje się informacja o Inicjatywie „Zranieni w Kościele”. Jest to telefon wsparcia dla osób wykorzystanych seksualnie we wspólnocie Kościoła, czynny w każdy wtorek od godz. 19 do 22. Wszystkie osoby w ten sposób zranione, potrzebujące wysłuchania, rady i wsparcia, mogą skorzystać z tej bezpłatnej, anonimowej i profesjonalnej pomocy.
14. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Oldze Eichler, Irenie Waszkowiak, Ewie Hetman, Marzenie Rogozińskiej, Elżbiecie Wolnik, Jolancie Grygiel, Joannie Maciejewskiej;
● bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesjach eucharystycznych w oktawie Bożego ciała. Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki, ministrantom; niosącym sztandary;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
15. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Przewodnik katolicki” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 5,90 zł). 

stat4u