1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 19.00; w Solcu Nowym o godz. 17.30. Proszę w czasie procesji zachować dystans i założyć maseczki.
2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
4. W piątek o 18.45 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
6. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów remontu ściany ołtarzowej w kościele. Przed kościołem za tydzień zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
7. Przypominam, że nie obowiązuje już limit uczestników zgromadzeń liturgicznych w kościele (obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu).
8. Dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dotyczy tylko osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji i tych, którzy czują wielką obawę przed zarażeniem.
9. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
10. Przypominam, że Ks. Arcybiskup przedłużył czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
11. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
12. Msze św. są już tylko transmitowane na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl
13. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Adam Kaczmarek z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Zuzanna Sara Kostrzewska z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Bydgoszczy oraz Dominik Waszkowiak i Daria Mleczak z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Ewelinie Koniecznej, Honoracie Pietrzykowskiej, Joannie Kryś, Marcie Eichler, Teresie Stephan;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!
15. Przy wyjściu z kościoła do nabycia: „Przewodnik katolicki” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 5,90 zł).