Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Dzieci które wczoraj przystąpiły do I Komunii Świętej, zapraszam z bliskimi na Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30, w czwartek o godz. 9.30 oraz w piątek o godz. 19.00.
3. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Odwiedziny dla zgłoszonych chorych w najbliższy piątek od godz. 9.00.
5. W piątek o 18.45 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
7. W najbliższy czwartek 11. czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. z tej uroczystości w środę o godz. 19.00 oraz w czwartek o godz. 9.30. Z uwagi na trwającą epidemię i ograniczenia sanitarne, w tym roku nie będzie procesji ulicami naszej wioski. Będzie natomiast procesja eucharystyczna przy kościele, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 9.30. W procesji pójdziemy bez baldachimu, można nieść sztandary. Ponieważ nie chcę narażać dzieci, dlatego kwiatki jeśli będą chciały sypać będą tylko dziewczynki, które przystąpiły w sobotę do I Komunii Świętej. Proszę w czasie procesji zachować dystans i założyć maseczki. Proszę mimo wszystko o wywieszenie flag na naszych domach. Tego dnia Msza św. i procesja wokół kościoła w Solcu Nowym o godz. 12.00.
8. Nie ma już limitu uczestników zgromadzeń liturgicznych w kościele (obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu). Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów. Obowiązują nadal dotychczasowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
9. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
10. Od dzisiejszej niedzieli obowiązuje już tylko dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej dla osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) oraz osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
11. Przypominam, że Ks. Arcybiskup przedłużył czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
12. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
13. Msze św. są już tylko transmitowane na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl
14. Serdecznie dziękuję:
● za gruntowne posprzątanie kościoła i umycie okien rodzicom dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień czerwca” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 5,90 zł). 

stat4u