Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele.
2. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30.
3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
4. W piątek o 18.45 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Biuro Parafialne czynne tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
6. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św. oraz w piątek od godz. 14.30 do 15.30, po tej Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
7. W najbliższą sobotę, 6. czerwca przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej, do której przystąpi czternaścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej. Msza św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich.
8. Próby dla dzieci komunijnych odbędą się w poniedziałek o godz. 19.45 i czwartek o godz. 19.15. Spowiedź w piątek 5. czerwca o godz. 19.45.
9. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem w sobotę i niedzielę zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
10. Zgodnie z przepisami państwowymi i najnowszym dekretem ks. Arcybiskupa, z dniem 30 maja br. przestaje obowiązywać limit uczestników zgromadzeń liturgicznych (obowiązkowe pozostaje zakrywanie twarzy maseczką przez uczestników liturgii według dotychczasowych zasad oraz zachowanie bezpiecznego dystansu). Zniesienie liczby uczestników dotyczy także pogrzebów.
11. Obowiązują nadal dotychczasowe zasady dotyczące bezpieczeństwa i higieny, jak również zasady dotyczące udzielania Komunii Świętej i sprawowania sakramentu pokuty.
12. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
13. Do niedzieli 31 maja br. obowiązuje ogólna dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej. Od niedzieli 7 czerwca obowiązywać będzie już tylko dyspensa dla:
a. osób w podeszłym wieku i kobiet w stanie błogosławionym,
b. osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.),
c. osób, które czują wielką obawę przed zarażeniem.
14. Odwiedziny chorych tylko dla tych, którzy wyrażą taką potrzebę. Proszę o informację w zakrystii, bądź telefonicznie do najbliższego piątku włącznie (tel.: 601381160).
15. Ks. Arcybiskup przedłuża czas Komunii wielkanocnej w Archidiecezji Poznańskiej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do dnia 14 września 2020 roku.
16. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
17. Msze św. są transmitowane na stronie internetowej, a na parafialnym FB już  tylko w niedzielę: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
18. Nadal zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności z Ojcem Świętym i wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
19. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Edycie Dorożała, Monice Malickiej, Danucie Szefler, Annie Witkowskiej, Alinie Knobel;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
20. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień czerwca” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (cena 5,90 zł). 

stat4u