Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Zgodnie z przepisami w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 50 osób. Nadal obowiązkowa jest maska na nos i usta.
4. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

5. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
6. Msze św. są transmitowane na stronie internetowej, a także na parafialnym FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
7. Nadal zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o deszcz.
8. Msze św. w najbliższym tygodniu, codziennie o godz. 19.00.
9. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Matki. Z uwagi na epidemię i zakaz zgromadzeń nie będzie Mszy św. przy grocie Matki Bożej na Borkach. Zapraszam tego dnia do wspólnej modlitwy za nasze żyjące i zmarłe mamy w kościele o godz. 19.00.
10. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy przygotowujące nas do tej uroczystości odmawiać będziemy w tygodniu po Mszy św. o godz. 19.00.
11. Katecheza przedmałżeńska w wolsztyńskiej Farze od 25 do 29 maja 2020 r., codziennie o godz. 19.00.
12. Nabożeństwa Majowe zawsze po Mszy św.
13. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
14. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich pilnych sprawach proszę o kontakt po Mszach św., bądź telefonicznie: 601381160.
15. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Piotr Wieczorek z par. pw. św. Mikołaja w Prochach i Aneta Małgorzata Zawada z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach oraz Jan Łukasz Krajewski z par. pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie i Anna Mielcarek z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
16. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Małgorzacie Hamrol, Barbarze Jokś, Sławomirze Gonda, Renacie Pauch;
● rodzicom dzieci komunijnych za ofiarowany świecznik pod paschał;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą w kościele i na konto. Zebraliśmy 2311 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
17. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).

stat4u