Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na pokrycie kosztów remontu ściany ołtarzowej w naszym kościele. Z uwagi na ograniczoną liczę osób w kościele, ofiary można także przekazywać na konto parafialne: BS Wschowa 47 8669 0001 2004 0047 6036 0001. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Zgodnie z nowymi obowiązującymi przepisami na czas epidemii, od niedzieli 17 maja w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 10 m2 powierzchni. W naszej świątyni może znajdować się 50 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta.

4. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Osoby, które pragną przyjąć Komunię św. do ust, mogą uczynić to po zakończeniu rozdzielania jej wiernym przyjmującym Komunię św. na rękę. Jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę pokazuje filmik na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y
5. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
6. Msze św. są transmitowane na stronie internetowej, a także na parafialnym FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
7. Nadal zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o deszcz.
8. W poniedziałek 18 maja przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
9. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
10. Na prośbę wielu narzeczonych, w wolsztyńskiej Farze będzie zorganizowana Katecheza przedmałżeńska, w terminie od 25 do 29 maja 2020 r., codziennie o godz. 19.00.
11. Nabożeństwa Majowe zawsze po Mszy św.
12. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
13. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich pilnych sprawach proszę o kontakt po Mszach św., bądź telefonicznie: 601381160.
14. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Bartłomiej Piotr Gűnther z par. pw. św. Maksymiliana Kolbego w Mochach i Agnieszka Hetman z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
15. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Martynie Kaczmarek, Darii, Teresie i Renacie Mielcarek, Andrzejowi Gortatowi;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).

stat4u