Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
2. Przypominam, iż w Mszach św. oraz nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni może jednorazowo znajdować się 30 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza.
3. W dalszym ciągu ks. Arcybiskup rekomenduje przyjmowanie Komunii św. na rękę. Filmik pokazujący jak poprawnie przyjmować Komunię Świętą na rękę można znaleźć na: https://www.youtube.com/watch?v=AkxsKesRr3Y

4. Ze względu na niemożliwość określenia czasu zakończenia pandemii, ks. Arcybiskup dopuszcza organizowanie uroczystości Pierwszej Komunii św. dla jednej lub kilku rodzin, na wyraźne życzenie rodziców, tak by zachować obowiązujące zasady sanitarne. Wraz z rodzicami ustaliliśmy, iż dzieci z III klasy SP przystąpią do I Komunii Świętej w sobotę 6 czerwca, w dwóch grupach o godz. 10.00 i 12.00 przy udziale tylko rodziców.
5. Przypominam, że od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 30 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię.
6. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
7. Msze św. są transmitowane na stronie internetowej, a także na parafialnym FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
8. Nadal zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o deszcz.
9. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska, dzień 14 maja (czwartek) 2020 ma być dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcam do włączenia się w tę inicjatywę.
10. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów remontu ściany ołtarzowej w naszym kościele. Z uwagi na ograniczoną liczę osób w kościele, ofiary można także przekazywać na konto parafialne: BS Wschowa 47 8669 0001 2004 0047 6036 0001
11. Nabożeństwa Majowe zawsze po Mszy św.
12. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
13. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich pilnych sprawach proszę o kontakt po Mszach św., bądź telefonicznie: 601381160.
14. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Dariusz Kaczmarek z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Aleksandra Bok z par.pw. NMP Wniebowziętej w Zbąszyniu. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest poinformować o tym w biurze parafialnym.
15. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Marii Piskorskiej, Urszuli Kruszona, Genowefie Pochanke, Marcie Konieczek;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik katolicki” (cena 6 zł), „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).

stat4u