Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywamy Światową Niedzielę Modlitw o Powołania.
2. W związku z trwającą epidemią, nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
3. Przypominam, że od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 30 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię.
4. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.

5. Msze św. są transmitowane z naszego kościoła na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl (link „kamery online”). Można także oglądać na parafialnym FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
6. Zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o deszcz.
7. Nabożeństwa Majowe zawsze po Mszy św.
8. Spowiedź Święta pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
9. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 do 18.30.
10. W piątek przypada Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
11. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt po Mszach św., bądź telefonicznie: 601 38 11 60. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
12. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Marii Matykowskiej, Grażynie Woźnej, Joannie Kaźmierczak, Annie Jankowiak;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (konto parafialne na www.parafiawroniawy.pl w zakładce kontakty).
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień maja” (cena 6 zł); „Gość Niedzielny” (cena 6 zł) i „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).

stat4u