Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. W związku z trwającą epidemią, nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej.
2. W związku z zagrożeniem suszą, której konsekwencje mogą być bardzo dotkliwe dla życia społecznego, ks. Arcybiskup prosi wszystkich wiernych do wytrwałej i żarliwej modlitwy błagalnej o deszcz. Włączmy tę intencję do naszych modlitw ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby. W związku z tym odprawimy nowennę o uproszenie deszczu, przez dziewięć dni począwszy od dnia 25 kwietnia aż do dnia 3 maja br.
3. Od 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 1 osoba na każde 15 m2 powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 30 osób. Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, z wyjątkiem księdza sprawującego liturgię.
4. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.

5. Msze św. są transmitowane z naszego kościoła na stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl (link „kamery online”). Można także oglądać na parafialnym FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
6. Zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za posługujących chorym i pokój serc, a także o deszcz.
7. We wtorek 28. kwietnia o godz. 16.00 w Sali Parafialnej we Wroniawach będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
8. Nabożeństwa Majowe odprawiać będziemy po każdej Mszy św.
9. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. W piątek okazja do Spowiedzi Świętej od 14.30 do 15.30. Spowiedź Święta także pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
10. Nie ma w dalszym ciągu odwiedzin chorych, wyjątkiem są sytuacje zagrożenia życia.
11. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
12. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski - rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W naszym kościele Msza św. o godz. 9.30.
13. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt po Mszach św., bądź telefonicznie: 601 38 11 60. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
14. W piątek zmarł śp. Czesław Krajewski z ul. Polnej we Wroniawach (przeżył 57 lat). Różaniec w intencji zmarłego w niedzielę o 18.30 oraz w poniedziałek o godz. 10.30. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o 11.00, po niej pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Módlmy się w intencji zmarłego – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
15. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Bożenie Rozynek, Barbarze Barczewskiej, Małgorzacie Kliks, Renacie Kozak, Izabeli Kędzierskiej-Krzywonos;
● za ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także te przekazane na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (konto parafialne na www.parafiawroniawy.pl w zakładce kontakty).
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” (cena 6 zł), a od przyszłej niedzieli będzie dostępny „Przewodnik Katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień maja”.
17. W ubiegłym tygodniu otrzymałem dekret od ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, mianujący mnie od 1 sierpnia tego roku proboszczem parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Kościanie. Moje miejsce zajmie ks. Sławomir Ratajczak, obecnie proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Błociszewie. Mam nadzieję, że będzie jeszcze na to czas, ale już dzisiaj chciałem Wam Drodzy Parafianie bardzo podziękować za piękny czas siedmiu lat, które dane mi było być razem w Wami. Za to Dobro, które razem tworzyliśmy. Dziękuję! Będzie dobrze.

stat4u