Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego (Dz. 699).

1. Zostańmy w domach! Trwa stan epidemii. Przypominam o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej, która obowiązuje aż do odwołania.
2. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 19.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 19.00.
3. UWAGA! Od poniedziałku 20 kwietnia w Mszach św. oraz we wszystkich nabożeństwach w kościele będzie mogło uczestniczyć więcej osób, czyli 1 osoba na każde 15 metrów kwadratowych powierzchni. W naszej świątyni według obliczeń może znajdować się 30 osób (wliczają się w to wszystkie osoby obecne w kościele, czyli także ksiądz i posługujący). Dodatkowo obowiązkowa jest dla wszystkich maska na nos i usta, poza księdzem w czasie sprawowania liturgii. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy mają zamówione intencje mszalne.

4. Każda Msza św. jest transmitowana na żywo z naszego kościoła na naszej stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl (po otwarciu strony, szukamy na lewo link „kamery online”).
5. Można także oglądać na parafialnym FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
6. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Niedziel Wielkanocnych warto zajrzeć na stronę internetową: www.swietawdomu.pl
7. W dalszym ciągu jestem do dyspozycji parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi można przystąpić także po indywidualnym umówieniu się ze mną (telefonicznym  601 38 11 60).
8. Zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc.
9. W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
10. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych on-line: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
11. Serdecznie dziękuję za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także za ofiary, które przekazujecie na daninę i funkcjonowanie naszego kościoła w czasie epidemii na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (konto parafialne znajduje się na www.parafiawroniawy.pl w zakładce kontakty,
Konto: BS Wschowa 47 8669 0001 2004 0047 6036 0001
12. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.

stat4u