Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

Drodzy Parafianie!
Przeczytałem niedawno takie słowa: Błogosławieni, którzy ograniczenia związane z pandemią, potrafią wpisać w doświadczenie krzyża, by następnie zobaczyć je w świetle Zmartwychwstania!
Pomimo wielu ograniczeń, które nas dotykają, Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!
W tym roku z powodu epidemii Święta Zmartwychwstania nie będą zewnętrznie tak piękne jak zwykle. Ale Chrystus jest wciąż ten sam. Silniejszy niż wszelkie zło! Życzę Wam Kochani siły i nadziei płynących z pustego  Grobu Chrystusa! Zdrowia Wam i Bliskim!
Wasz proboszcz, ks. Tomek

1. Zostańmy w domach! Trwa stan epidemii. Zadbajmy, by nasze domy prawdziwie stawały się „Kościołem Domowym”. Przeżywajmy Święta Wielkanocne w naszych domach.
2. Przypominam, że w związku z trwającym stanem epidemii Ksiądz Arcybiskup Metropolita przedłużył obowiązywanie wcześniej wydanej dyspensy od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej niedzielnej i świątecznej udzielonej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz innym wiernym przebywającym na jej terenie do odwołania.

3. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 18.00 oraz w dni powszednie od 9.00 do 18.00.
4. UWAGA! Przypominam, że w Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). W dalszym ciągu proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni).
5. Każda Msza św. jest transmitowana na żywo z naszego kościoła na naszej stronie internetowej www.parafiawroniawy.pl (po otwarciu strony, szukamy na lewo link „kamery online”).
6. Można także oglądać na parafialnym FB: https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
7. W Solcu Nowym na FB https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza Święta o godz. 9.30 oraz dodatkowo o godz. 18.00. W Solcu Nowym o godz. 11.00.
9. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msza św. o godz. 9.30. W Solcu Nowym o 8.00 i 11.00.
10. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
11. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w tym trudnym czasie w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.
12. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, imieniny naszej Parafii. Suma odpustowa o godz. 15.00. Będzie także dodatkowo Msza św. o godz. 9.30. W tym roku odpust będziemy przeżywali we własnym gronie. W Solcu Nowym Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 76 Tydzień Miłosierdzia.
13. W celu lepszego przeżycia modlitwy w domach podczas Niedziel Wielkanocnych warto zajrzeć na stronę internetową: www.swietawdomu.pl
14. W dalszym ciągu jestem do dyspozycji parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi można przystąpić także codziennie po indywidualnym umówieniu się ze mną (telefonicznym  601 38 11 60).
15. Zachęcam do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, o łaskę zdrowia, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc.
16. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych on-line: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
17. W miniony piątek zmarł nagle śp. Józef Jokś z ul. Spokojnej we Wroniawach (miał 65 lat). Jego pogrzeb odbędzie się przy udziale tylko najbliższej rodziny we wtorek, 14 kwietnia. O godz. 13.30 Różaniec, o 14.00 Msza św. pogrzebowa i po jej zakończeniu pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
18. Serdecznie dziękuję za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także za ofiary, które przekazujecie na daninę i funkcjonowanie naszego kościoła w czasie epidemii na koto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać! (konto parafialne znajduje się na www.parafiawroniawy.pl w zakładce kontakty,
Konto: BS Wschowa 47 8669 0001 2004 0047 6036 0001
19. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.

stat4u