Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
2. Kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę: w niedziele od 10.30 do 17.30 oraz w dni powszednie od 9.00 do 18.00.
3. Eucharystia sprawowana jest we wtorek i czwartek o 18.30; w piątek i sobotę o 19.00 oraz w niedzielę o 9.30. UWAGA! Od 25 marca w celebracjach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). Proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni). Proszę o obecność w kościoła nie później, niż na 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
4. Każdej niedzieli prowadzimy transmisję Mszy św. z naszego kościoła na naszym parafialnym FB o godz. 9.30 https://www.facebook.com/parafiawroniawy/
5. Msza w Solcu Nowym o godz. 11.00  https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Religious-Organization/Parafia-pw-Matki-Boskiej-Cz%C4%99stochowskiej-w-Solcu-Nowym-698938593570768/
6. Przypominam o dyspensie udzielonej przez ks. Arcybiskupa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystając z dyspensy pamiętajmy jednocześnie o osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości o łączeniu się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, internetowe czy telewizyjne.
7. W czwartek Msza św. zbiorowa. Proszę o pozostanie w domu. Odprawię ją w podanych intencjach bez udziału ludu, ponieważ nie jestem wstanie określić kto może przyjść do świątyni z uwagi na ograniczenia do 5 osób. Będzie transmisja na parafialnym FB.
8. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo prośmy Boga o potrzebne dla nas łaski, a przede wszystkim o ustanie epidemii.
9. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
10. Jestem do dyspozycji moich parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. czy sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Do spowiedzi można przystąpić także codziennie po indywidualnym umówieniu się ze mną (telefonicznym  601 38 11 60)
11. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w domach, w łączności ze wszystkimi kapłanami, każdego dnia o 20.30, w intencji ustania epidemii, ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
12. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60. W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
13. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św., ale przypominam, że na Msze św. przychodzą tylko ci, którzy mają zamówioną intencję Mszy św. w ograniczonej liczbie do 5 osób.
14. Zawieszone są również nabożeństwa gorzkich żali, drogi krzyżowej i inne celebracje. Nabożeństwo gorzkich żali z katedry poznańskiej jest transmitowane w Radiu Emaus w niedziele o godz. 16.00, a poza tym w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 17.00.
15. Przypominam, że do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi). Wszelkie decyzje będziemy podejmować razem z rodzicami po otwarciu szkół.
16. Serdecznie dziękuję:
 ● Dziękuję za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła, także za ofiary przekazane na konto parafialne. Serdeczne Bóg zapłać!
17. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.

stat4u