1. Drodzy Parafianie! Przypominam, że w związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób. Jeśli już jesteśmy pamiętajmy także o zachowaniu odpowiedniej odległości między sobą, przynajmniej 1,5 m. Proszę w pierwszym rzędzie umożliwić uczestniczenie we Mszy św. tym, którzy zamówili intencję Mszy św.
2. Msze św. w naszym kościele: we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w środę, piątek i sobotę o godz. 19.00 oraz w niedzielę o godz. 9.30.
3. Każdej niedzieli do odwołania będziemy prowadzili transmisje Mszy św. z naszego kościoła na naszym parafialnym FB o godz. 9.30, w Solcu Nowym o godz. 11.00.

4. Ks. Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej wiernym Archidiecezji Poznańskiej oraz pozostałym wiernym przebywającym na terenie Archidiecezji Poznańskiej. Dyspensa zostaje przedłużona do Wielkiej Środy. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Korzystający z dyspensy niech pamiętają o osobistej i rodzinnej modlitwie oraz w miarę możliwości o łączeniu się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe czy telewizyjne.
5. Kolejny raz przypominam, że zwłaszcza osoby starsze i chore powinny w najbliższym czasie unikać skupisk ludzkich. Osoby z objawami infekcji powinny bezwzględnie pozostać w domu.
6. Wszyscy epidemiolodzy powtarzają, że aby wirus się nie rozprzestrzeniał najlepiej pozostać w domu. Proszę by na Msze św. przychodziły tylko te osoby, które mają danego dnia zarezerwowaną intencję mszalną. Proszę także tych, którzy przyjdą do kościoła o przyjmowanie Komunii św. na rękę (to dla naszego wspólnego dobra), jeśli ktoś nie chce przyjmować w ten sposób Komunii św., proszę aby podchodził do ołtarza ostatni. Znak pokoju należy przekazywać tylko przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.
7. W przypadku przyjmowania Komunii św. na rękę ważne jest dbanie o higienę rąk oraz wyrażenie czci wobec Jezusa Chrystusa, realnie obecnego w Eucharystii, poprzez uprzednie przyklęknięcie lub – gdy jest to niemożliwe – poprzez głęboki skłon. Komunię św. należy przyjmować w postawie stojącej na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza.
8. Nasz kościół pozostaje otwarty na indywidualną modlitwę, codziennie od godz. 9.00 do 18.00.
9. Jestem do dyspozycji moich parafian, którzy poproszą o wysłuchanie spowiedzi, udzielenie Komunii św. czy sakramentu namaszczenia chorych. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
10. Biuro Parafialne jest nieczynne, we wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt ze mną. Mój telefon: 601 38 11 60.
11. Każdego dnia o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiam w kościele w Solcu Nowym różaniec w intencji ustania epidemii, ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę Parafian, aby w tym samym czasie – w duchowej łączności ze mną i innymi kapłanami – odmawiali różaniec w swoich rodzinach.
12. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 19:00, w Solcu Nowym o godz. 17.30. Wszyscy, którzy chcą tego dnia złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego, proszę aby uczynili to sami w prywatnej modlitwie.
13. W związku z zawieszeniem do odwołania Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej, proszę także byśmy posprzątali przygotowane dekoracje i flagi, abyśmy mogli ich użyć na nowo kiedy obraz przybędzie.
14. Zawieszone są również nabożeństwa gorzkich żali, drogi krzyżowej i inne celebracje. Nabożeństwo gorzkich żali z katedry poznańskiej będzie transmitowane w Radiu Emaus w niedziele o godz. 16.00, a poza tym w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM o godz. 17.00.
Najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu. Proszę więc wszystkich wiernych o ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi. W oczekiwaniu na Wielkanoc traktujmy Wielki Post jako wyrzeczenie się działań, które mogą przyczynić się do rozwoju tej groźnej choroby.
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Dorocie Michnikowskiej, Agnieszce Weiss, Danucie, Adeli, Adriannie i Darii Walkowiak;
● III Róży Żywego Różańca Matek z Solca za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego
● Dziękuję za dotychczas złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła.
16. Do odwołania nie ma w sprzedaży parafialnej prasy katolickiej.
17. Caritas Archidiecezji Poznańskiej uruchamia zbiórkę, która pozwoli zakupić respirator. Zostanie on przekazany do Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. Zbiórkę można wesprzeć za pomocą strony internetowej https://caritaspoznan.pl/respirator .