Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 01.03.2020 r.

1. Już za 2 tygodnie nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca):
- Pomyślmy o tym, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach naszych domów i ulic, ale także o postanowieniach. Do skarbony przy św. Józefie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- W sali parafialnej, w każdą sobotę i niedzielę po Mszach Świętych można zakupić materiały do dekoracji domów.
- pod chórem wyłożony jest do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej;
- Strojenie terenu przy kościele oraz wnętrza naszej świątyni, w sobotę 7 marca od godziny 10.00. Zapraszam do współpracy!
- Uwaga! Próba powitania Matki Bożej odbędzie się w poniedziałek 9 marca o godz. 19.00 w kościele we Wroniawach (proszę o obecność delegacje do niesienia obrazu sztandarów i feretronów oraz witających Matkę Bożą i ministrantów).

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:30.
3. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.
4. W okresie Wielkiego Postu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w czwartki po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
6. Nie będzie w tym tygodniu odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W związku z tym:
 - Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 18.00 do 18.30.
  - Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., oraz w piątek od godz. 14.30 – 15.30 (w piątek na zakończenie Spowiedzi Komunia św. wynagradzająca).
8. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
9. Rada Sołecka we Wroniawach zaprasza wszystkie Panie na spotkanie przy kawie i cieście z okazji Dnia Kobiet w sobotę 7 marca o godz. 16.00 na sali wiejskiej we Wroniawach.
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Anieli Piskorskiej, Marii i Henrykowi Bździak, Andrzejowi Pawłowskiemu, Stanisławowi Ceglarkowi;
● za ofiary złożone w Środę Popielcową na Caritas. Zebraliśmy 159,50 zł. Bóg zapłać!
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak trudne jest przebaczenie, zwłaszcza że niektóre krzywdy bolą naprawdę dotkliwie. O tym, jak przebaczać i odbudować relację; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł). Dla dzieci marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).