Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszej codziennej modlitwie.
2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem na znak pokuty: we Wroniawach o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
3. Już za 3 tygodnie nasze Nawiedzenie (14 i 15 marca):
- Pomyślmy o tym, jak możemy pięknie i godnie przyjąć Maryję. Pomyślmy o dniu wolnym, o zaproszeniu rodziny, o dekoracjach naszych domów i ulic, ale także o postanowieniach. Do skarbony przy św. Józefie można składać ofiary na przygotowanie naszej świątyni do Nawiedzenia.
- W sali parafialnej, w każdą sobotę i niedzielę po Mszach Świętych można zakupić materiały do dekoracji domów.
- pod chórem wyłożony jest do zabrania szczegółowy program rekolekcji i nawiedzenia Matki Bożej.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:30.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.

6. W okresie Wielkiego Postu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w czwartki po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
7. Biuro Parafialne czynne we wtorek i  czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.
8. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
9. Serdecznie dziękuję:
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Beacie Bździak, Honoracie Hajnce, Teresie Kaczmarek, Wiesławie Grześkowiak ;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.050,82 zł. Serdeczne Bóg zapłać!;
● jeszcze raz bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy pomogli przygotować i zorganizować naszą parafialną zabawę karnawałową oraz tym, którzy po niej posprzątali. Dziękuję za ofiarowane fanty i pyszne ciasto. Całkowity dochód z zabawy wyniósł 13.000 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień marca” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak nie zgubić się w konsumpcyjnym świecie. O ascezie i umiarkowaniu, bez których niemożliwe jest zachowanie wewnętrznego porządku; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji. Dla dzieci marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).

stat4u