Dnia 09.12.2017 roku na sali gimnastycznej we Wroniawach odbył się turniej piłkarski ministrantów z parafii Wroniawy oraz parafii Solec Nowy. Mecze rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych. Ministranci starsi dwie drużyny BŁYSKAWICE i FC PARAFIA WRONIAWY oraz ministranci młodsi cztery drużyny PIERUNY SOLEC, LECH POZNAŃ, SP WRONIAWY i CHELSA LONDON. Poziom gry był tak wyrównany, że o zwycięstwie w grupie starszej zadecydowały rzuty karne, w których ostatecznie zwyciężyli ministranci z Wroniaw. W grupie młodszej puchar za pierwsze miejsce odebrała drużyna PIERUNY zdobywając 9 punktów. Drugie miejsce zdobyła drużyna SP WRONIAWY - 4 punkty, trzecie LECH POZNAŃ - 3 punkty, a na czwartym uplasowała się drużyna CHELSA LONDON zdobywając 1 punkt. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary wręczone przez księdza proboszcza Tomasza Bochyńskiego. Spośród  zawodników wyróżniono także króla strzelców, którym został Michał Górniaczyk oraz najlepszego bramkarza - Michała Kaczmarka.
Celem turnieju była nie tylko walka o miejsca i puchary, ale również dobra zabawa. Sądząc po uśmiechu na twarzach, udało się idealnie. Ministranci z obu parafii wspólnie się bawili, biegali, rozmawiali, zajadali pyszny placek, a na koniec zrobili sobie wspólne zdjęcie oraz zajadali pyszne hot-dogi.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału, a księdzu Tomkowi oraz osobom które pomogły w organizacji, składamy serdeczne podziękowania.