Kolędowanie w Cielczy

Kolędy w Cielczy.
    Oj, jak ciężko było wstać w niedzielny poranek! Tych kilka dni leniuchowania wystarczyło, aby dzwoniący o 6.45 budzik był dramatycznym wydarzeniem. Tak właściwie w naszym chórze wczesne wstawanie nie jest niczym nowym, ale przed świtem  - to się zdarza rzadko.
A przyczyną tego był wyjazd do Cielczy. Już w adwencie Ks. Marian zaprosił nas na kolędowanie w niedzielę Świętej Rodziny.
Fajnie było spotkać się po wielu miesiącach ! Parafianie dopisali, dużo dzieci zasiadło w pierwszych ławkach, potem młodzież i dorośli.
O 11.00 zaintonowaliśmy kolędę Bóg się rodzi , a potem Do szopy, Gdy się Chrystus rodzi i najnowszy z kanonów Gloria. W ramach uwielbienia zaśpiewaliśmy Jest taki dzień, Skrzypi wóz, Gdy śliczna Panna, Dzyń,dzyń i Świeć gwiazdeczko. Potem złożyliśmy życzenia noworoczne Księdzu Proboszczowi i całej Parafii. Za ten krótki koncert chór zebrał gromkie brawa.

Dopiero po mszy św. był czas na rozmowę z Ks. Marianem, przy kawce, herbatce i smacznych wypiekach serwowanych przez panie z Cielczy, czas szybko minął… i trzeba było wracać.

Za okazane dobro serdecznie dziękujemy!
    Przekazujemy serdeczne pozdrowienia i najlepsze życzenia noworoczne od Ks. Mariana dla naszej Parafii i Ks. Tomasza.

Szczęść Boże !
ICHTYS