Zostań w domu!

KOŚCIÓŁ POZOSTAJE OTWARTY

Kościół jest otwarty na indywidualną modlitwę:
• w niedziele od 10.30 do 17.30;
• w dni powszednie od 9.00 do 17.30.

EUCHARYSTIA

Eucharystia sprawowana jest we wtorek i czwartek o 18.30, w piątek i sobotę o 19.00 oraz w niedzielę o 9.30.
UWAGA! Od 25 marca w celebracjach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób (oprócz posługujących). Na czas Mszy świętych kościół zostanie zamknięty.
Proszę aby na Msze święte przychodzili tylko ci, którzy mają zamówione intencje mszalne (uwzględniając limit 5 osób wewnątrz świątyni). Proszę o obecność pod drzwiami kościoła nie później, niż na 10 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
Godziny Mszy świętych
• w niedziele o 9.30 oraz w Solcu Nowym o 11.00
• w dni powszednie: wtorek i czwartek o 18.30 oraz w piątek i sobotę o 19.00

SAKRAMENT POKUTY

Do spowiedzi można przystąpić codziennie po indywidualnym umówieniu się z kapłanem (telefonicznym  601 38 11 60)
Zachęcamy do modlitwy różańcowej w domach każdego dnia o 20.30.

TRANSMISJE INTERNETOWE

Msza święta niedzielna z kościoła parafialnego jest transmitowana w Internecie na FB:

W najbliższym czasie podam link do transmisji każdej Mszy św. z naszego kościoła.

BIURO PARAFIALNE
W sprawach pilnych zapraszam po Mszach świętych. Zachęcam do załatwiania wszystkich spraw urzędowych online: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2020

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej
1. Do Wielkanocy odwołane są wszystkie spotkania z dziećmi komunijnymi i ich rodzicami. Przyjmujemy zasadę, że jeżeli szkoły pozostają zamknięte i dzieci mają pozostawać w domach, nie organizujemy dla nich także żadnych zajęć w parafii (w tym pierwszych spowiedzi).
2. Po Wielkanocy:
a. Wariant I: Jeżeli stan epidemii nie zostanie odwołany i dzieci nie wrócą do szkół, należy odwołać wszystkie I Komunie Święte do czasu ustania epidemii.
b. Wariant II: Jeżeli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół i stan epidemii zostanie odwołany, decyzję o przyjęciu I Komunii Świętej należy pozostawić rodzicom w porozumieniu z księdzem proboszczem. Każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie, nie może decydować głosowanie lub wola większości.
3. Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.
4. Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię Świętą swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

UWAGA! Alby dla dzieci są uszyte, ale obecnie nie możemy zorganizować spotkania z panią Marią aby je przymierzyć czy też odebrać. Będę informował jak się coś zmieni.
Pamiętam w modlitwie i o nią proszę.

Wasz proboszcz ks. Tomek